Tłoczenie płyt

Zależy nam na coraz pełniejszym zaspokajaniu potrzeb naszych klientów, dlatego też nieustannie inwestujemy w park maszynowy. Zajmujemy się tłoczeniem płyt CD i DVD. Posiadamy najwyższej jakości maszyny do ich odznaczania i pakowania oraz profesjonalny zespół inżynierów, dbających o bezbłędne działanie wszystkich urządzeń.

Jako jedyni w Polsce posiadamy maszyny do tłoczenia dysków DVHD!

Dzięki zwiększonej elastyczności i niższych kosztach produkcji, stanowią one bardzo atrakcyjną alternatywę dla DVD (z którymi są w pełni kompatybilne). Więcej o tym formacie dowiedzą się Państwo w dziale DVHD.

Opis procesu tłoczenia płyt CD i DVD:

Aby otrzymać przezroczysty kompakt z rowkami, wykorzystujemy jako bazę starannie przygotowaną matrycę z danymi. Na warstwę światłoczułej emulsji nakładamy cienką spiralę z zapisem wzorcowym. Następnie pokrywamy ją aluminium poprzez próżniową metalizację.

Sam proces wytwarzania dysków odbywa się przy użyciu poliwęglanu, który suszymy w temperaturze powyżej 120 stopni C, a następnie poddajemy działaniu wysokiego ciśnienia. W wyniku formowania we wtryskarkach otrzymujemy nieodwracalny, stały kształt. Na jednej stronie nośnika zostaje odciśnięta matryca.

W celu ochrony wytłoczonej płyty CD pokrywamy wcześniejszą warstwę aluminium lakierem. Wykonujemy to maszyną szybkoobrotową, natomiast dzięki lampie UV lakier zostaje utwardzony. W innym wypadku może dojść do zniszczenia danych, utlenienia krążka, a tym samym jego degradacji.

Na sam koniec lasery optyczne dokonują odczytu otrzymanego nośnika, badając jego zgodność z taśmą wzorcową. Dzięki w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej proces wytwarzania jednego kompaktu trwa 3-4 sekundy.

Projektujemy opakowania

Oferujemy tłoczenie płyt CD, DVD, DVHD oraz Blu-Ray. Przygotowujemy również opakowania na nie: zarówno klasyczne digipacki, jak i ecopacki, które są wykonane z recyklingowych materiałów papierowych. Do wyboru Klientów proponujemy także nadruki na stworzone nośniki. Tworzymy je sitodrukiem lub drukiem offsetowym.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy wydawnictwa, agencje dystrybucyjne, przedsiębiorstwa hurtowe czy producentów. Swoją działalność kierujemy też do osób prywatnych. Tłoczymy płyty CD i DVD zarówno w wielkich, jak i w małych nakładach.