Nadruki na płytach

Nasza firma wykonuje profesjonalne nadruki na płytach CD, DVD, DVHD oraz na niestandardowe nośniki, takie jak: wizytówka multimedialna i CD 80mm. Wykonujemy je na podstawie dostarczonego materiału graficznego zarówno w techniką sitową, jak i w offsecie. Wystarczy, że skorzystasz z naszej oferty, a nagrane przez Ciebie CD lub DVD nie będą musiały wyglądać standardowo. Koniec z nudnymi płytkami! Teraz może się na nich znaleźć zaprojektowana przez Ciebie grafika. Dzięki niej Twój nośnik wyróżni się na tle pozostałych. Jest to doskonały pomysł na oprawę nośników ze zdjęciami ślubnymi, filmami z uroczystych wydarzeń lub materiałami reklamowymi Twojej firmy. Swoje realizacje wykonujemy w oparciu o różnorodne metody, dostosowane do potrzeb konkretnego Klienta.

Nadruk sitodrukowy

Sitodruk jest wykorzystywany tam, gdzie grafika składa się jedynie z kilku kolorów, które pochodzą z palety Pantone. Nadruk na płytach CD-R i DVD-R wykonywany jest na wysokowydajnych automatach do serigrafii, techniką wysokorozdzielczą oraz wielokolorową. Może on zostać wykonany do 6 kolorów w separacji CMYK i Pantone - np. biały podkład + CMYK (pełen kolor).
Sitodrukowy nadruk na płytach CD i DVD uzyskuje się przy użyciu najlepszych gatunkowo farb, utwardzanych promieniami UV. Daje to gwarancję najwyższej jakości oraz trwałość wzoru. Dzięki nim można uzyskać kolory, których nie da się nanieść przy pomocy innych metod, np. srebrny lub złoty.

Nadruk offsetowy

Offset oferuje najwyższą możliwą jakość formy poligraficznej z liniatur około 200 lpi. Stanowi najlepszą metodę przy drobnych wielokolorowych elementach. Wysoka liniatura oraz mały, praktycznie niezauważalny raster sprawiają, że każdy szczegół jest dokładnie odwzorowany na produkcie. Dzięki niej można osiągnąć praktycznie fotograficzną jakość obrazu. Wysoka jakość obrazów sprawiła, że ta metoda stała się najpopularniejsza. Poligrafia offsetowa standardowo odbywa się w 5 kolorach - biały podkład + CMYK. Opcjonalnie jest możliwość wykorzystania dodatkowego, 6 koloru. Ta technika nie jest polecana przy dużych jednokolorowych aplach, które lepiej wychodzą nadrukowane techniką sitową z kolorów Pantone. Na powierzchni CD lub DVD można użyć lakieru UV, dzięki któremu obraz będzie miał dodatkowy połysk oraz pogłębioną kolorystykę. Efekt zaskoczy najbardziej wymagającego Klienta. Sprawdzi się głównie tam, gdzie znajdować się będą zdjęcia, wysokiej jakości rysunki lub inne grafiki tego typu.

Którą metodę wybrać?

Nie wiesz, na którą się zdecydować? Nasi pracownicy doradzą Ci, jaki jaka metoda będzie w Twoim przypadku najlepsza. Dołożą wszelkich starań, by ostateczny efekt był w stanie sprostać wymaganiom. Na wybór odpowiedniej metody składa się wiele czynników. Ważnym aspektem jest także stopień skomplikowania grafiki, która ma się znaleźć na powierzchni płyty. Znaczącą rolę odgrywa również ilość kolorów składających się na grafikę. Każda metoda oferuje inne możliwości i lepiej sprawdzi się w projektach o innej specyfice.