Opakowania digipack CD

Digipack CD to rodzaj opakowania stworzonego przez amerykańską firmę MeadWestvaco, Inc. BAK Tłoczka Dysków optycznych zajmuje się produkcją tych artykułów w Polsce.

Dzięki temu, że z wyglądu przypominają okładkę książki, opakowania digipack uchodzą za jedne z najbardziej eleganckich i atrakcyjnych wizualnie na rynku. Wykonuje się je z najczęściej z tektury (może to być też inny ciężki karton), a wewnątrz umieszczona zostaje plastikowa tacka, na której kładzie się płytę – CD, DVD lub DVHD – jedną lub więcej sztuk, w zależności od typu. Aby zapobiec zniszczeniu lub zgnieceniu opakowania, po wewnętrznej stronie przykleja się też plastikowy tray.

Tray’e mogą występować w różnych kolorach (czarne, białe lub przezroczyste), co pozwala na dostosowanie digipacku do koncepcji całego projektu.

Wśród największych zalet opakowań typu digipack na CD i inne płyty na pierwszym miejscu wymienia się ich trwałość. Są duże bardziej odporne na uszkodzenia niż ich odpowiedniki plastikowe typu CD BOX, JEWEL BOX, DVD BOX czy SUPER JEWEL BOX. Użyty do wykonania papier jest ekologiczny, co skutkuje niższą ceną tych opakowań. Różnorodność doboru kolorystyki (wg kolorów CMYK) i możliwość zadrukowania produktu z obydwu stron w połączeniu z dodatkowymi opcjami (pokryciu folią srebrną i złotą na gorąco, wytłoczeniami, wybiórczym lakierem UV) daje duże pole manewru w zakresie wyglądu opakowania.

Klienci mają także możliwość dopasowania do opakowania typu digipack wkładek w postaci książeczek, naklejek, plakatów czy innej poligrafii. Oferujemy zarówno klasyczne formy, jak i bardziej skomplikowane – z dodatkowymi kieszonkami lub w kształcie litery X. Dodatkowo powstałe opakowanie może być włożone do etui. Do wykonania digipacków na CD stosujemy najwyższej klasy materiały. Aby dodatkowo podkreślić ich walory możemy użyć folii matowej lub błyszczącej. Dzięki temu te rodzaje opakowań zachowują doskonały wygląd nawet po wielu latach. Przekonało się o tym wielu stałych klientów korzystających z naszych usług w zakresie produkcji materiałów związanych z muzyką, filmem i multimediami.

Dysponujemy bogatą kolekcją wzorów, wśród których każdy dobierze ten najlepiej dopasowany do jego oczekiwań.

Jesteśmy w stanie podjąć się realizacji także niestandardowych projektów.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi produktami z naszej oferty.

Digipack baner